sala wykładowa na Wydziale Prawa

Konferencja Global Problems and Prospects in Public Law

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii zaprasza na międzynarodową konferencję prawa publicznego pt. „Global Problems and Prospects in Public Law”, która odbędzie się w dniach 4-6 lipca 2022 we Wrocławiu.

Kluczowymi partnerami w tym przedsięwzięciu są Urząd Miasta Wrocławia oraz International Society of Public Law, a głównymi mówcami w dniu otwarcia konferencji będą Prezes Trybunału Sprawiedliwości UE, Koen Lenaerts, oraz Olga Tokarczuk w rozmowie z Sylwią Gregorczyk-Abram i Adamem Bodnarem.

Tematem obrad są globalne problemy takie jak praworządność, zdrowie publiczne oraz migracje.
Udział w konferencji nie jest zastrzeżony dla prawników, lecz ma formułę otwartą. Konferencję zaplanowano w formie hybrydowej: równolegle odbywać się będą obrady online oraz oparte na osobistym uczestnictwie, a wszystkie wydarzenia będą transmitowane w sieci.

Ufamy, że konferencja spotka się z zainteresowaniem ze strony wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Wrocławskiego i zapraszamy wszystkich naszych pracowników oraz doktorantów do udziału w wydarzeniu.

Szczegóły zgłoszenia na konferencję są dostępne pod linkiem:

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi konferencji: