Konferencja International Communication in the Network Society

Zakład Komunikowania Międzynarodowego Instytutu Studiów Międzynarodowych zaprasza do udziału w konferencji International Communication in the Network Society, która odbędzie się w dniach 11–12 października we Wrocławiu. W konferencji udział wezmą badacze z ośrodków akademickich z Polski i zagranicy, którzy w swoich badaniach zajmują się wpływem nowych technologii na komunikację społeczną.

Konferencję rozpocznie sesja plenarna, w trakcie której wystąpią: Robert Entman, J.B. and Maurice C. Shapiro Professor of Media and Public Affairs; Professor of International Affairs z George Washington University, Cascading Network Activation and Public Spheres in Fractured Democracies; Andreas Hepp, Professor of Communication and Media Studies, Centre for Media, Communication and Information Research, Uniwersytet w Bremie, Deep Mediatization: Algorithms, digital infrastructures and the perspectives of mediatization research; Stephan Russ-Mohl: Professor of Journalism and Media Management at the Faculty of Communication Sciences, Università della Svizzera italiana, Lugano and Director of the European Journalism Observatory, The End of Enlightenment? Why we Need an Alliance between Researchers and Journalists to Fight Disinformation.

Sesja rozpocznie się o godz. 15.00 w Collegium Anthropologicum, w sali im. J. Czekanowskiego przy ul. Kuźniczej 35.

W drugim dniu konferencji odbędą się sesje panelowe poświęcone nowym zjawiskom w obrębie komunikowania globalnego, komunikacji międzykulturowej i praw człowieka, komunikacji politycznej, komunikacji sieciowej, międzynarodowego PR i marketingu. Obrady zamknie debata w formie okrągłego stołu, podczas której dyskutować będą badacze mediów i komunikowania z czołowych polskich ośrodków naukowych. Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie internetowej www.intcomm.uni.wroc.pl.

Dodane przez: Agata Sałamaj

4 Paź 2018