Wydarzenia / 7–9 Grudzień

Konferencja „Jakość powietrza a zdrowie”

W imieniu organizatorów oraz Komitetu Naukowego zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w III edycji Konferencji Naukowej „Jakość powietrza a zdrowie”, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 07 – 09 grudnia 2020 r.

Tematyka konferencji obejmie zagadnienia związane z aktualnymi problemami dotyczącymi jakości powietrza i jej wpływu na nasze życie, zdrowie i funkcjonowanie w społeczeństwie, a w szczególności:

• Zanieczyszczenia powietrza i ich źródła
  • Modelowanie rozprzestrzeniania zanieczyszczeń i jakości powietrza
  • Wpływ jakości powietrza i warunków biometeorologicznych na zdrowie
  • Ocena jakości powietrza na potrzeby badań epidemiologicznych
  • Jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych
  • Ocena ryzyka środowiskowego
  • Wpływ warunków meteorologicznych na jakość powietrza
  • Socjo-ekonomiczne problemy jakości powietrza
  • Edukacja ekologiczna
  • Aspekty prawne działań związanych z poprawą jakości powietrza
  • Monitoring jakości powietrza

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Urząd Miasta Bydgoszczy, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Instytut Rozwoju Terytorialnego, Fundacja Biegaj dla Zdrowia, European Clean Air Centre.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu pn. „Czy wiesz czym oddychasz?” – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPINGAIR/PL

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

24 Kwi 2020