Badania / Ludzie / Wydarzenia

Konferencja Naukowa Sekcji Paleontologicznej PTG

Sesją plenarną w Oratorium Marianum rozpoczęła się XXIV Konferencja Naukowa Sekcji Paleontologicznej Polskiego Towarzystwa Geologicznego „Od prekambru do holocenu – zmiany bioróżnorodności zapisane w skałach”.

Sesję plenarną poprowadził dr hab. Krzysztof Stefaniak, kierownik Zakładu Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie konferencji nie zabrakło sesji referatowych i sesji posterowej.

Drugi element Konferencji stanowiła sesja terenowa w Długopolu Górnym. Uczestnicy zobaczyli Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Pasterskie Skałki oraz Kamieniołom w Idzikowie. Zwiedzili również Arboretum w Wojsławicach.

Konferencję (11-14 września 2019 roku) zorganizowali pracownicy Zakładu Geologii Stratygraficznej Instytutu Nauk Geologicznych oraz Zakładu Paleozoologii Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

12 Wrz 2019