Strona używa plików cookies więcej

Nauka / Wydarzenia / 4–7 Wrzesień

Konferencja Ogólna Europejskiego Konsorcjum Badań Politycznych

Na początku września (4 -7) we Wrocławiu odbędzie się prestiżowa Konferencja Ogólna Europejskiego Konsorcjum Badań Politycznych (ECPR), którą w tym roku organizuje Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Europejskie Konsorcjum Badań Politycznych (European Consortium for Political Research), powstałe w 1970 r., jest niezależnym towarzystwem naukowym, zrzeszającym 350 instytucji członkowskich z około 50 krajów. Pierwsza Konferencja Ogólna ECPR odbyła się w Canterbury w Wielkiej Brytanii w 2001.

Uroczysta ceremonia otwarcia i wykład plenarny odbędzie się 5 września 2019 r. w Narodowym Forum Muzyki o godz. 18. Wykład wygłosi prof. Grzegorz Ekiert z Harvard University.

Rejestracja uczestników i promocja największych i najbardziej znanych wydawnictw publikujących prace z zakresu nauk społecznych rozpocznie się 4 września. Obrady rozpoczną się 5 września o godz. 9 i potrwają do 7 września do godz. 18.

Program konferencji jest podzielony na sekcje, w których skład wchodzi od 3 do 8 paneli. Sekcje są zorganizowane wokół wspólnego tematu i pytań badawczych. Konferencja przyciąga naukowców z całego świata, reprezentujących wszystkie subdyscypliny. Oprócz sekcji i paneli w czasie konferencji są organizowane również debaty, wykłady, a także program kulturalny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

28 Sie 2019

ostatnia modyfikacja: 10 Wrz 2019