Konferencja oraz jubileusz prof. Jerzego Semkowa

W dniach 26-27 października 2021 r. w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, na ul. Dawida 1, odbędzie się XXXIII Konferencja Naukowa Forum Pedagogów (Z)rozumieć teraźniejszość, myśleć o przyszłości – między wizją a praktyką w edukacji dorosłych oraz Jubileusz Profesora Jerzego Semkowa.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Przemysław Wiszewski. Naukowym patronatem konferencję objęło Akademickie Towarzystwo Andragogiczne.

Głównym celem tegorocznej konferencji jest namysł nad następującymi obszarami problemowymi:

1. Dorosłość – projekt zmącony. Między wizją, rzeczywistością a praktyką

2. Źródła wiedzy i uczenia się ludzi dorosłych

3. Edukacja i uczenie się dorosłych w czasach zmiany – idee, teoria i praktyka

4. Post-prawda, antyintelektualizm, populizm jako edukacyjne wyzwania

5. Perspektywy andragogiki – między presją rynku a tradycją akademii

6. Od edukacji kariery do edukacji balansu

7. Współczesne badania nad edukacją (dorosłych) – od wierności metodzie do zaufania badaczowi

8. Nowe obszary uczenia się człowieka w biegu życia

9. Pęknięcia i zmiany w edukacji dorosłych – czy kryzys andragogiki?

W tym roku zapraszamy Państwa nie tylko do podjęcia namysłu i dyskusji na temat/wokół problematyki XXXIII Konferencji Naukowej Forum Pedagogów, ale jednocześnie do uczestnictwa w spotkaniu jubileuszowym. Mamy nadzieję, iż w ten sposób będziemy mogli wspólnie podziękować dr hab. Jerzemu Semkowowi, wieloletniemu Profesorowi Uniwersytetu Wrocławskiego, za jego wyjątkową obecność i kreowanie nauki opartej na szacunku, kulturze, miłości do uczenia się.

Podstawowe informacje dotyczącego tegorocznego spotkania znajdują się w Komunikacie 1 (na dole strony)

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną szczegółowe informacje dotyczące organizacji konferencji oraz formularz zgłoszenia zostaną wskazane na początku września 2021 r. – Komunikat 2 (na dole strony)

Zapraszamy!

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz