Konferencje

Konferencja „Prawo zwierząt do ochrony przed cierpieniem. Prawo-etyka-filozofia”

Koło Naukowe Praw Zwierząt Uniwersytetu Wrocławskiego już po raz czwarty ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawo zwierząt do ochrony przed cierpieniem. Prawo-etyka-filozofia”, które odbędzie się w środę 16 maja 2018 roku o godz. 9:00 w sali 2D na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii (ul. Uniwersytecka 22/26). Podczas pięciu paneli poruszymy zagadnienia z zakresu między innymi ochrony zwierząt, działalności organizacji prozwierzęcych czy problemów etycznych wynikających z wykorzystywania zwierząt w gospodarce i sporcie.

Szczególnie serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz badaczy nauk prawnych, filozoficznych, przyrodniczych i weterynaryjnych, ale również praktyków, przedstawicieli organizacji pożytku publicznego, a także wszystkich zainteresowanych tematyką.
Mamy nadzieję, że spotkanie to po raz kolejny posłuży jako forum wymiany doświadczeń teoretycznych i praktycznych oraz tym samy przysłuży się dalszemu rozwojowi tej dziedziny, która zajmuje coraz bardziej znaczące miejsce w debacie publicznej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie wydarzenia na Facebooku.

Dodane przez: Agata Kreska

14 maja 2018