Strona używa plików cookies więcej

Badania / Nauka / Pracownicy / Studenci

Konkurs GovTech dla informatyków

Administracja publiczna codziennie staje wobec poważnych społecznych wyzwań w obszarze zdrowia, bezpieczeństwa, walki z przestępczością zorganizowaną oraz wielu innych. Twórcze podejście i technologia mogą w istotny sposób przyczynić się do znalezienia sposobu ich rozwiązania. Co więcej, znaczną część tych wyzwań można rozwiązać na wiele innowacyjnych sposobów z uwzględnieniem zwinnych i elastycznych modeli działania, przy pełnym zachowaniu transparentności wydawanych środków publicznych i minimalizacji ryzyk związanych z długimi procesami decyzyjnymi.

Korzystając z najlepszych doświadczeń międzynarodowych, powstał program GovTech Polska, który nie tylko pomoże wprowadzić administrację publiczną na ścieżkę rozwoju opartą o innowacje i nowoczesne technologie, ale i stworzy optymalne warunki do wdrażania cyfryzacji w administracji publicznej.

Celem programu jest usprawnienie dialogu między administracją publiczną, a innowatorami: przedsiębiorcami MŚP, start-upami i środowiskiem naukowym – wszystkimi, którzy wspólnie z nami chcą znaleźć najbardziej innowacyjne i efektywne rozwiązania rzeczywistych wyzwań administracji publicznej. Wierzymy, że łączy nas pasja, myślenie pod prąd i radość tworzenia. Są one konieczne, aby rozwijać dziś nowoczesne Państwo Polskie i stwarzać impulsy rozwojowe, które poprawią funkcjonowanie naszej gospodarki oraz podniosą standard życia.

Drodzy studenci informatyki, programiści, deweloperzy! Serdecznie zapraszamy zatem do wzięcia udziału w konkursie GovTech Polska, w którym będziecie mogli zrealizować własny pomysł na rozwiązanie problemu administracji publicznej. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz zaproszenie do negocjacji umowy wdrażającej opracowane rozwiązanie jako zamówienie publiczne! Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 30 listopada.

Więcej szczegółów pod adresem: www.govtech.gov.pl.

Zapraszamy do śledzenia projektu w mediach społecznościowych:

Facebook 

Twitter 

LinkedIn

Dodane przez: Agata Sałamaj

22 Lis 2018

ostatnia modyfikacja: 29 Lis 2018