Konkurs Jednej Powieści IV: „Bieguni” Olgi Tokarczuk

22 stycznia 2020 roku w Instytucie Filologii Słowiańskiej UWr odbył się czwarty ogólnouniwersytecki Konkurs Jednej Powieści.

Patronami wydarzenia i fundatorami nagród byli: Jego Magnificencja Rektor UWr, Dziekan Wydziału Filologicznego UWr, „Miesięcznik Odra” i Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.

Organizatorzy (Zakład Literatury i Kultury Rosyjskiej IFS, Doktoranckie Koło Naukowe Slawistów, Studenckie Koło Naukowe Serbistów, pod przewodnictwem Marcina Maksymiliana Borowskiego) tym razem postanowili zaproponować uczestnikom powieść Olgi Tokarczuk – „Beguni”. Konkurs miał formę anonimowego testu, do którego przystąpiło 60 studentów.

Komisja w składzie: prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego UWr, dr hab. Grzegorz Kowal, dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej UWr, prof. dr hab. Tadeusz Klimowicz prof. UWr, dr hab. Ewa Komisaruk, dr Wiesława Zybura, dr Gordana Đurđev-Małkiewicz, dr Marcin M. Borowski, dr Katarzyna Kordas-Shaginyan, mgr Anna Ćwik, mgr Anna Świetlik wyłoniła następujących laureatów:

– Pierwsze miejsce: Karolina Karpa

– Drugie miejsce ex aequo: Barbara Kantorska i Dominik Lis

– Trzecie miejsce: Aleksandra Lichosik

– Czwarte miejsce ex aequo: Aleksandra Kostuś i Liliana Kubis.

Wszyscy laureaci studiują filologię rosyjską, poza Dominikiem Lisem, który przybył na filologiczne zmagania z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr.

Nagrody za najciekawsze pseudonimy otrzymali:

– Jakub Bierwidis: Mistrz, co Małgorzaty nie Chciał

– Weronika Rzęsiewicz: Noga w słoiku

– Joanna Kamińska: Historia pewnego świątecznego swetra

– Anna Niebojewska: Biegunka Olgi Tokarczuk

– Klaudia Garbino: Niebieski bidon doktora B.

– Michał Kopek: Językoznawczy świr – nie wiem, co tu robię

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspólną zabawę i – jako, że planowane są kolejne, coroczne edycje konkursu – zapraszają do udziału w przyszłym roku.

Autorzy: Organizatorzy konkursu

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz