Nauka / Wydarzenia

Konkurs „Na tropie czystego powietrza” i posty edukacyjne

Pracownicy Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego, Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają dzieci i młodzież, które ze względu na obecną sytuację są zmuszone większość czasu spędzać w domu, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Na tropie czystszego powietrza”.

Uwaga! Termin nadsyłana prac został przedłużony do 1 czerwca.

Uczestnicy konkursu mają okazję popisać się swoimi umiejętnościami malarskimi, kreatywnością i wyobraźnią, wygrywając przy tym ciekawe nagrody.

Wydarzenie jest jednym z elementów większej akcji realizowanej w projekcie Life-Mappingair/pl pn. „Młodzi Reporterzy na rzecz czystego powietrza”. Organizatorzy chcą zaangażować młodych ludzi w działania mające na celu poprawę jakości powietrza, a tym samym poprawę jakości życia mieszkańców i stanu środowiska.

Szczegóły konkursu są dostępne na stronie

Organizatorzy wydarzenia przyłączyli się również sdo akcji #zostańwdomu i edukacji online.

Zapraszają do codziennej lektury edukacyjnych postów na Facebooku dotyczących jakości powietrza i zanieczyszczeń.

Każdego dnia prezentowany jest inny temat m.in.: czym jest emisja, czym jest imisja, co należy wiedzieć o maskach antysmogowych; parę słów o modelowaniu; jaki wpływ ma smog na nasze zdrowie i wiele innych ciekawych tematów.

Nie może Cię tam zabraknąć!

konkurs "Na tropie czystego powietrza"

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

23 Kwi 2020