„Kto buduje kapitał naukowy polskich uczniów” – szkolenie

Zapraszamy na szkolenia współorganizowane przez Kolegium MSI i prorektora ds. nauczania, prof. Ryszarda Cacha. Szkolenia pt. „Kto buduje kapitał naukowy polskich uczniów” w formie warsztatów poprowadzi dr Ilona Iłowiecka-Tańska (Centrum Nauki Kopernik). Szkolenie odbędzie 27 listopada 2018 r. , w sali nr 207 w Instytucie Filologii Angielskiej, przy ul. Kuźniczej 22, w godz. 15.00-19.00

Ramowy program szkolenia:
15.00 – 16.00 Kto tego potrzebuje, czyli dlaczego coraz częściej uczelnie decydują się na rozwój relacji w oparciu o tutoring. Wprowadzenie.
16.00 – 16.10 przerwa
16.10 – 17.30 Peer tutoring, tutoring dla doktorantów i studentów, nowe technologie a tutoring – metody i założenia. Prezentacja programów tutoringowych z elementami pracy warsztatowej.
17.30 – 17.40 przerwa
17.40 – 18.50 Od czego zacząć: cele tutoringu. Prezentacja z elementami pracy warsztatowej.
18.50 – 19.00 Podsumowanie i zakończenie warsztatu.

Dr Ilona Iłowiecka-Tańska: antropolog kultury, obroniła doktorat w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka publikacji dotyczących promocji nauki i komunikacji naukowej, m.in. poradnika Promocja nauki, wydanego przez MNiSW. Interesuje się kwestią modernizacji społecznej i współczesnymi przeobrażeniami społecznej roli nauki i naukowców. Zajmuje się badaniem roli muzeów i centrów nauki w zmianie kultury uczenia się i nauczania. Prowadzi szkolenia z komunikacji naukowej dla naukowców. Dr Ilona Iłowiecka-Tańska jest szefową Działu Badań w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Dodane przez: Agata Kreska

26 Lis 2018