Ludzie / Nauka

Student biotechnologii ze stypendium im. Banacha

Danil Poliluev został laureatem programu stypendialnego im. Stefana Banacha.

Danil Poliluev jest tegorocznym absolwentem studiów pierwszego stopnia na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki zakwalifikowaniu do programu może rozpocząć studia drugiego stopnia na wybranej przez siebie uczelni publicznej w kraju. Zamierza kontynuować naukę na Uniwersytecie Wrocławskim na studiach magisterskich, a także na doktoranckich w Zakładzie Biotechnologii Białka, gdzie od dwóch lat jest wolontariuszem. Interesuje się nowymi metodami zwalczania chorób nowotworowych oraz metodami obniżania toksyczności chemioterapii. Jest aktywnym członkiem Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów „Przybysz”, delegatem w Radzie Kół Naukowych i sekretarzem w zarządzie RKN.

Program stypendialny im. Stefana Banacha skierowany jest do cudzoziemców z krajów Partnerstwa Wschodniego oraz krajów Azji Centralnej i ma na celu wspieranie rozwoju społecznego i gospodarczego państw z tego obszaru. Więcej informacji znaleźć można na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, która jest fundatorem programu.

Dodane przez: Aleksandra Draus

13 Sie 2018