Legia Akademicka – to coś dla Ciebie?

Rusza 4. edycja programu: Legia Akademicka. Weźmie w niej udział także Uniwersytet Wrocławski. Tym samym stwarzamy możliwość Wam - studentom Uniwersytetu - uzyskania stopnia kaprala rezerwy. Po co? Może się to przydać, jeśli w przyszłości będziecie chcieli pracować np. w służbach mundurowych, albo związać swoją karierę konkretnie z wojskiem.

Właśnie zapadła decyzja o dołączeniu również uczelni cywilnych do czwartej edycji projektu Legii Akademickiej. Na czym to polega? Projekt stwarza studentom pasjonującym się wojskowością odbycie przeszkolenia wojskowego. Po nim i po złożeniu przysięgi wojskowej uzyskacie stopień kaprala rezerwy.

Tym razem, obok modułu podstawowego i podoficerskiego, został uruchomiony moduł oficerski. Jest to nowość w projekcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami oficerem może zostać osoba legitymująca się wykształceniem wyższym magisterskim. Aby móc uczestniczyć w tym module konieczne jest zaliczenie modułów podstawowego i podoficerskiego w części teoretycznej i praktycznej.

Podobnie jak w 2020 roku Uniwersytet Wrocławski zgłosił gotowość udziału w programie Legii Akademickiej. Planowane jest utworzenie maksymalnie 4 grup i zakwalifikowanie nie więcej niż 100 ochotników. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dlatego nie zostawiaj złożenia wniosku na ostatnią chwilę.

Wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w Sekretariacie Instytutu Studiów Międzynarodowych, na Wydziale Nauk Społecznych, ul. Koszrowa 3, pok. 209, w nieprzekraczalnym terminie do 26 lutego 2021 r. Uwzględniając sytuację epidemiczną i głosy studentów wprowadzamy możliwość przesłania wypełnionych, podpisanych i zeskanowych wniosków na adres mailowy uniwersyteckiego koordynatora Legii Akademickiej. On także udzieli szczegółowych informacji na temat udziału w projekcie Legii Akademickiej. Piszcie do prof. Piotra Krzysztofa Marszałka, mail: piotr.marszalek@uwr.edu.pl.

kobieta żołnierz umazana błotem

Dodane przez: Tomasz Sikora