Letnie kursy języka i kultury polskiej 2020

Celem programu jest nauczanie i promocja języka polskiego i kultury za granicą poprzez umożliwienie zagranicznym studentom i obcokrajowcom-nauczycielom języka polskiego uczestnictwa w kilkutygodniowych kursach języka i kultury polskiej organizowanych w Polsce. Beneficjenci Programu, oprócz możliwości bezpłatnego uczestnictwa w kursie językowym i programie kulturalnym, otrzymają pełne wyżywienie i zakwaterowanie oraz jednorazowe stypendium NAWA w wysokości 500 zł (700 zł dla nauczycieli). Program skierowany jest głównie do osób uczących się języka polskiego, ale także do osób, które dopiero zamierzają rozpocząć naukę języka polskiego. Program ma na celu zachęcenie do kontynuowania nauki języka polskiego po powrocie na swoje uczelnie lub do podjęcia studiów uniwersyteckich w Polsce. Dzięki uczestnictwu w kursie cudzoziemcy będą mogli nie tylko podnieść swoje kompetencje językowe, ale także lepiej poznać Polskę i jej mieszkańców, a także poznać innych studentów z różnych części świata zainteresowanych polskim językiem, kulturą i dziedzictwem. Szczegółowe informacje o kursach i procedurze znajdują się na stronie NAWY.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W KURSIE? Osoby, które spełniają łącznie następujące wymagania:
• są studentami zagranicznych uczelni (lub lektorami języka polskiego na zagranicznej uczelni)
• nie mają polskiego obywatelstwa
• nie studiują w Polsce w roku akademickim 2019/2020
• znają język angielski lub polski co najmniej na poziomie B1

TERMINY KURSÓW DLA STUDENTÓW:
→ 1–29 lipca 2020 r.
→ 6–27 lipca 2020 r.
→ 1–29 sierpnia 2020 r.
→ 10–31 sierpnia 2020 r.

TERMIN KURSU DLA NAUCZYCIELI:
→ 1–22 sierpnia 2020 r.

Termin składania wniosków: 18 lutego 2020 r. godz. 15.00 czasu lokalnego w Warszawie. Więcej informacji na stronie NAWY.

Dodane przez: Agata Kreska

11 Lut 2020