Nauka

List otwarty do Dziekana Wydziału Prawa Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie Prof. Wołodymyra Burdina

Wrocław, dnia 28 lutego 2022 roku

List otwarty skierowany na ręce Pana Dziekana Wydziału Prawa Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie Prof. Wołodomyra Burdina

Szanowny Panie Dziekanie,
Drodzy Przyjaciele z Wydziału Prawa Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie

Łączymy się z Wami w ogromnym bólu, jaki zadała Federacja Rosyjska Narodowi Ukraińskiemu. Ten akt pogwałcenia prawa międzynarodowego oraz barbarzyństwa dokonany na Narodzie Ukraińskim przez Rosję zasługuje na nasze oczywiste i jednoznaczne potępienie. My prawnicy, administratywiści i ekonomiści Uniwersytetu Wrocławskiego, nie możemy pogodzić się z faktem, że w imię mocarstwowych ambicji Rosji zabija się na Ukrainie niewinnych ludzi, w tym bezbronne dzieci.

Zapewniamy o naszym bezgranicznym poparciu dla Waszej niezłomnej walki o wolną, suwerenną i niepodległą Ukrainę. W załączeniu przekazuję stanowisko naszej wspólnoty – Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Jesteśmy z Wami solidami. Możecie na nas liczyć.

Niech żyje Wolna Ukraina!!!

prof. dr hab. Karol Kiczka
Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego