Dlaczego nie działamy zdalnie? – zapis czatu z JM rektorem UWr

Dlaczego Uniwersytet Wrocławski nie przeszedł na zajęcia całkowicie zdalne mimo takiej decyzji na innych uczelniach? Czy planowane są ograniczenia dla niezaszczepionych na uczelni? Czy system przechodzenia na zajęcia w formie zdalnej grup, w których odnotowano zachorowania na Covid-19 faktycznie działa? Co uczelnia może zrobić, by zmobilizować studentów i pracowników Uniwersytetu do noszenia maseczek ochronnych zarówno na zajęciach, jak i na korytarzach? Czy jest obowiązek wprowadzenia wykładów zdalnych na Wydziałach, czy to tylko sugerowane rozwiązanie, czy sesja będzie zdalna czy stacjonarna?

To tylko przykłady pytań, które w ostatnim czasie masowo spływają do nas różnymi kanałami, najczęściej poprzez nasze konta w mediach społecznościowych. Pandemia sprawia, że studiowanie staje się coraz trudniejsze, coraz więcej wątpliwości i trudnych kwestii do rozwiązania. Dlatego właśnie zaprosiliśmy rektora prof. Przemysława Wiszewskiego do udzielenia odpowiedzi na wszystkie nurtujące kwestie. Dotąd z rektorem mogliście się spotkać osobiście w każdy piątek w gabinecie, w ten piątek formuła była inna, rektor na Wasze pytania odpowiadał na Facebooku i YouTubie UWr. Poniżej zapis godzinnego czatu.

Dodane przez: Agata Mitek

24 lis 2021