Ludzie / Nauka / Pracownicy / Wydarzenia

Magda Dubińska-Magiera na czele Akademii Młodych Uczonych i Artystów

Nową przewodniczącą Akademii Młodych Uczonych i Artystów została dr Magda Dubińska-Magiera z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Akademia Młodych Uczonych i Artystów – pierwsza tego typu w Polsce – została powołana w 2010 roku. Jednym z jej celów jest stworzenie wybitnym młodym wrocławskim naukowcom przestrzeni, w której będą mogli niezależnie i samodzielnie się rozwijać. Członkowie Akademii realizują ponaddziedzinowe projekty naukowe, prowadzą działalność edukacyjną i upowszechniającą naukę, opiniują wnioski w konkursach Wrocławskiego Centrum Akademickiego, w tym w programie stypendialnym dla doktorantów oraz w programach Visting Professors i Mozart. Pełnią tym samym funkcję ciało doradcze prezydenta Wrocławia ds. nauki. W 2016 roku Akademia Młodych Uczonych i Artystów uzyskała afiliację prestiżowej akademii europejskiej: Academia Europaea, co zaowocowało kolejnymi międzynarodowymi działaniami.

Przy okazji przypominamy, że rozpoczęła się rekrutacja do Akademii Młodych Uczonych i Artystów. Członkami Akademii mogą zostać osoby do 35 roku życia, wyróżniające się wybitnymi osiągnięciami naukowymi. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie aktywną współpracą z przedstawicielami rozmaitych dziedzin nauki i sztuki. Kadencja członka Akademii trwa 5 lat. Jak aplikować? Wszystkich zainteresowanych kandydowaniem do Akademii Młodych Uczonych i Artystów prosimy o wypełnienie formularzy dostępnych na stronie Akademii i przesłanie aplikacji na adres amuia@um.wroc.pl. Jednocześnie prosimy o dostarczenie lub przesłanie oryginału formularza do siedziby Wrocławskiego Centrum Akademickiego (Rynek 13, II p., 50-101 Wrocław).

Termin dostarczania zgłoszeń upływa 30 maja.

Dodane przez: Michał Raińczuk

29 maja 2017