Kandydaci / Wydarzenia

Maturzyści, nauczyciele! Spotkania rekrutacyjne online!

Maturzyści i maturzystki, nauczyciele i nauczycielki! Zbliża się letnia rekrutacja na Uniwersytet Wrocławski, a pytań od kandydatów i kandydatek coraz więcej! Nie możemy się spotkać z Wami w waszych szkołach, czy na targach edukacyjnych, ale proponujemy spotkania rekrutacyjne przez Teamsy! Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Co pół roku spotykamy się z Wami na targach edukacyjnych organizowanych przez Perspektywy w różnych miastach w Polsce. Jesteśmy z naszym kolorowym stoiskiem zazwyczaj w Poznaniu, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i innych miastach. Odwiedzamy też Wasze szkoły we Wrocławiu i w regionie, jeździmy do Kłodzka, Bolesławca, Legnicy, Trzebnicy, Oleśnicy, czy Kamiennej Góry, gdzie prezentujemy Wam ofertę kierunków Uniwersytetu Wrocławskiego, wyjaśniamy zawiłości związane z procedurą rekrutacyjną, staramy się tłumaczyć Internetowy System Rejestracji Kandydatów, opowiadamy Wam o UWr jako Uczelni Badawczej, o Wrocławiu w ogóle, bo to świetne miejsce do studiowania przecież! Bardzo lubimy spotkania z Wami i bardzo ubolewamy nad tym, że w tym roku z powodu pandemii nie możemy się z Wami spotkać. Ale nie wszystko stracone!

Ponieważ wiemy, że rekrutacja letnia na Uniwersytet Wrocławski już tuż, tuż, a wątpliwości i pytań macie do nas coraz więcej, postanowiliśmy odwiedzić Was na waszych lekcjach w szkołach! Proponujemy spotkanie przez platformę Teams (albo inną dogodną dla Was) podczas waszej godziny wychowawczej, albo innej lekcji, którą zdecydujecie się nam wygospodarować. Zaprezentujemy ofertę kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim, zdradzimy Wam, które kierunki są najbardziej popularne, a które najmniej, wyjaśnimy, jakie dokumenty będą Wam potrzebne, by dostać miejsce na naszej uczelni, jak przeliczamy procenty z przedmiotów maturalnych na punkty rekrutacyjne, opowiemy Wam o stypendiach, wyjazdach na stypendia w ramach Erasmusa czy MOST-u, podzielimy się z Wami radami, wytłumaczymy, dlaczego właściwie nie warto sugerować się punktacją z ubiegłych lat i porozmawiamy o tym, dlaczego „uproszczona” tegoroczna matura nie będzie miała wpływu na rekrutację na naszą uczelnię! Będziecie też mogli zapytać nas o wszystko, co związane z rekrutacją na uniwroc! Im więcej pytań tym lepiej!

Propozycję lekcji kierujemy szczególnie do tegorocznych maturzystów i maturzystek ale także do uczniów i uczennic młodszych klas szkół ponadpodstawowych (liceów i techników) w całej Polsce.

Jak zgłosić chęć udziału w spotkaniu? Wystarczy zgłosić się do nas na maila komunikacja@uwr.edu.pl lub agata.salamaj@uwr.edu.pl! Z pewnością wspólnie ustalimy dogodny termin. Spotkanie poprowadzi Agata Sałamaj z Działu ds. Komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego (nasza Pani Snap!)

Dodane przez: Agata Sałamaj

30 Mar 2021