Kandydaci / Nauka / Studenci / Wydarzenia

Maturzysto, maturzystko, zapraszamy Cię na spotkanie rekrutacyjne

Za chwilę wiosna (tak, będziemy się tego uparcie trzymać!)… A jak wiosna to rekrutacja na studia na Uniwersytet Wrocławski! Jak co roku tysiące maturzystów i maturzystek będzie odwiedzać nasz serwis rekrutacyjny www.rekrutacja.uni.wroc.pl, pytać na studenckich grupach w mediach społecznościowych – co warto wybrać na UWr i czy w ogóle warto postawić na tę uczelnię? Pytań i wątpliwości jest wiele: Co należy zdawać na maturze, żeby dostać się na psychologię? Czy ciężko jest studiować dwa kierunki jednocześnie i czy jest to w ogóle możliwe? Jakie są limity miejsc, które kierunki na UWr są najbardziej oblegane, a które mniej? Co dla studentów oznacza, że Uniwersytet Wrocławski jest uczelnią badawczą? Jakie korzyści z tego płyną? Jak obsłużyć Internetowy System Rejestracji Kandydatów, co to znaczy, że na Uniwersytecie są czasem i trzy tury naboru na kierunek? I wreszcie jakie dokumenty należy dostarczyć na uczelnię i kiedy to zrobić i na co uważać, żeby rekrutować się skutecznie!

O wszystkim opowiadamy maturzystom i maturzystkom, a czasem i młodszym uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy przymierzają się do wyboru swojej przyszłej Alma Mater podczas spotkań rekrutacyjnych organizowanych wspólnie przez Dział ds. Komunikacji UWr oraz Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prowadzimy je w dwóch formach.Tak żeby Wam było wygodniej i żeby sprostać Waszym potrzebom.W końcu mieszkacie w różnych zakątkach Polski, macie mnóstwo pracy przed maturą, czasem możecie odwiedzić nas osobiście, a czasem nie.

Pierwsza forma spotkania rekrutacyjnego to wycieczka po gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego z przewodnikiem, lub też bez, podczas której zobaczycie najpiękniejsze miejsca o barokowym świeckim wystroju we Wrocławiu: Oratorium Marianum, czy Aulę Leopoldyńską (kiedy w marcu oddamy ją do użytku po remoncie), sale muzealne Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wieżę Matematyczną. Wycieczkę połączymy z naszymi opowieściami o rekrutacji na Uniwersytet Wrocławski, otrzymacie od nas również informatory o kierunkach studiów i gadżety z logo UWr. Będziecie mogli podczas takiego spotkania zadać bez obaw pytania, na które my z cierpliwością i dokładnością będziemy odpowiadać. Jeśli chcecie wziąć udział w takiej wycieczce po gmachu głównym Uniwersytetu, poproście swoich nauczycieli bądź doradców zawodowych, żeby skontaktowali się z naszym Muzeum, pisząc maila na adres urszula.rozpara@uwr.edu.pl. Na taką wycieczkę będą obowiązywały bilety wstępu do Muzeum oraz ewentualnie koszt pracy przewodnika. Spotkanie o rekrutacji jest spotkaniem darmowym i trwa około 1,5 godziny.

Drugą formą spotkania rekrutacyjnego jest prezentacja o rekrutacji w formie online trwające jedną godzinę lekcyjną. Spotkajmy się na Teamsach albo na Zoomie. Pracownik Działu Komunikacji połączy się z Wami podczas waszej lekcji i przeprowadzi Was przez cały proces rekrutacyjny. Jeśli chcecie wziąć udział w takim spotkaniu rekrutacyjnym online, poproście swoich nauczycieli lub doradców zawodowych, żeby skontaktowali się z nami mailowo na adres komunikacja@uwr.edu.pl.

Czekamy na Was! Do zobaczenia!

www.rekrutacja.uni.wroc.pl

Dodane przez: Agata Mitek