Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Melodie trzech pokoleń

Zapraszamy na międzynarodowy koncert muzyki słowiańskiej, który odbędzie się 26 maja 2019 roku o godzinie 18.00 w Oratorium Marianum w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na scenie Sali Muzycznej usłyszymy dwie studentki – laureatki poprzednich edycji Konkursu Piosenki Słowiańskiej – Rosjankę – Mariannę Kovyrevą, studentkę III roku Wydziału Języków Obcych Uniwersytetu Pedagogicznego w Tomsku – laureatkę m.in. nagrody BWM UWr z 2017 roku oraz zdobywczynię I miejsca konkursu „Złote głosy” TPUP z 2018 roku oraz Martynę Dubińską – Polkę, studentkę III roku filologii rosyjskiej IFS, podwójną zdobywczynię I nagrody Dziekana Wydziału Filologicznego UWr.

W koncercie wezmą udział wykładowcy – Czech dr Igor Jelinek z Uniwersytetu w Ostrawie, który wraz z naszym doktorantem Stanisławem Marinczenko występują z koncertami zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Drugim wykładowcą jest dobrze znany miłośnikom piosenki słowiańskiej Rosjanin – doc. Artiom Kollegov, który wraz z  akompaniatorem, rektorem Adamem Jezierskim tworzą ulubiony duet miłośników piosenki słowiańskiej.

Profesor Adam Jezierski, rektor UWr, wystąpi w trzech odsłonach – jako akompaniator doc. Kollegova, wykonawca ulubionych romansów rosyjskich oraz konferansjer wraz ze studentką Martyną Dubińską.

Wstęp wolny

Dodane przez: Aleksandra Draus

10 maja 2019

ostatnia modyfikacja: 27 maja 2019