Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Mikromusic na Wieży Matematycznej!

Mikromusic, jeden z najpopularniejszych (nie tylko) wrocławskich zespołów, zagrał na żywo na naszej Wieży Matematycznej. Efektem muzycznego spotkania jest zapis wideo wyjątkowego wykonania „Takiego chłopaka”, jednego z największych przebojów grupy. Zrealizowany wspólnie z nami klip jest jednocześnie kolejną odsłoną „Mikromusic z Dolnej Półki” (chociaż tym razem było całkiem wysoko…), cyklu, w ramach którego grupa nagrywa swoje utwory w nowych aranżacjach – i w nietypowych miejscach.

Od początku pracy nad nowym filmem promującym Uniwersytet Wrocławski zależało nam przede wszystkim na zderzeniu dwóch elementów: dobrej muzyki i oryginalnej, a zarazem charakterystycznej dla naszej uczelni, przestrzeni. Wybór zespołu, który mógłby wystąpić w klipie, był prosty. Mikromusic to sprawdzona firma, grupa, która nie tylko regularnie wydaje rewelacyjne albumy. Potrafi też nadać swoim piosenkom wyjątkowy charakter podczas koncertów. Wiedzieliśmy również, że Mikro od dłuższego czasu poszukuje nietypowych miejsc, w których rejestruje później akustyczne wersje znanych utworów w ramach cyklu „Mikromusic z dolnej półki”.

Wieżę Matematyczną wybraliśmy wspólnie z Natalią Grosiak, wokalistką Mikromusic, która – jako absolwentka naszej uczelni – doskonale zna Uniwersytet Wrocławski. Taras widokowy Wieży to piękna przestrzeń, uwielbiana przez studentów i bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Spełniała nasze główne założenie, bo mało kto pomyślałby, że w takim miejscu można zagrać koncert – na żywo, bez playbacku. A do tego rozpościera się z niej zapierający dech widok na panoramę całego Wrocławia!

Przygotowaną specjalnie dla Uniwersytetu Wrocławskiego akustyczną aranżację jednego z największych przebojów Mikromusic – piosenki „Takiego chłopaka” – możecie zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube naszej uczelni. A poniżej znajdziecie fotorelację z prób i występu na tarasie widokowym Wieży Matematycznej.

Dodane przez: Michał Raińczuk

14 Lut 2019

ostatnia modyfikacja: 4 Kwi 2019