Studenci / Wydarzenia

mLegitymacja i USOS w telefonie!

Dodajmy: w każdym telefonie – tym z androidem i tym z iOS. Do tego mobilna legitymacja. Uff. Trwało to pół roku dłużej niż sądziliśmy. Opóźnienie spowodowała… niepozorna literka Ł w Uniwersytet WrocŁawski.

Damian Mroczyński – dyrektor ds. informatycznych Uniwersytetu Wrocławskiego:

USOS Uniwersytetu Wrocławskiego w końcu na platformie AppStore – dostępny dla iphonów. Od dziś także studenci i studentki – użytkownicy iphonów, podobnie jak ich koleżanki i koledzy z telefonami opartymi na systemie operacyjnym Android mogą bez przeszkód sprawdzić swój plan zajęć, oceny, stypendia. Dlaczego to tak długo trwało? Z powodu literki „Ł”. Bo jeden dział (kreatywny) w AppStore domagał się, by developerem był „Uniwersytet Wroclawski” ewentualnie „University of Wroclaw”, księgowość AppStore z kolei nie wyobrażała sobie ,by było inaczej niż na pieczątce dewelopera. A tam jak byk „mają to dziwne przekreślone L” czyli nasze: „Ł”. Dyskusje trwały… ostatecznie jak w „Miśiu”: nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój! W naszym wypadku: Łądek!

Ufff udało się!

A czym jest mLegitymacja?

To legitymacja na urządzeniu mobilnym, która działa tak, jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfona, potwierdzisz, że jesteś studentem, skorzystasz z ulg i zwolnień. Szczegóły https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-studencka

Jak ją zainstalować?

W skrócie:

1. zainstaluj aplikację mObywatel,
  2. zamów mLegitymację w aplikacji Mobilny USOS,
  3. po otrzymani informacji, że mLegitymacja jest gotowa do pobrania, otwórz aplikację mObywatel i dodaj nowy dokument: mLegitymacja studencka,
  4. skopiuj kod z punktów 2, a następnie kod z punktu 3 z aplikacji Mobilny USOS do aplikacji mObywatel.

Krok po kroku (wersja rozszerzona o zrzuty ekranu z aplikacji Mobilny USOS):

Menu w aplikacji Mobilny USOS UWr:

Po wyborze mLegitymacja:

uruchamianie legitymacji studenckiej w mobilnym USOS-ie

Po wybraniu Moja mLegitymacja pojawia się opcja zamówienia mLegitymacji:

uruchamianie legitymacji studenckiej w mobilnym USOS-ie
W trakcie realizowania zamówienia mLegitymacji:

uruchamianie legitymacji studenckiej w mobilnym USOS-ie

Informacji o gotowości do pobrania mLegitymacji:

uruchamianie legitymacji studenckiej w mobilnym USOS-ie

Po otrzymaniu powiadomienia o gotowości do pobrania mLegitymacji uruchamiamy aplikację mObywatel, a następnie „Dodaj dokument” -> „mLegitymacja Studencka”. W kolejnym kroku akceptujemy regulamin oraz kopiujemy kody z punktu 2-3 i wklejamy w odpowiednie pola w aplikacji mObywatel. Po skopiowaniu kodu z trzeciego punktu, mLegitymacja zostaje aktywowana. Potwierdzenie aktywowania pojawia się w aplikacji Mobilny USOS.

uruchamianie legitymacji studenckiej w mobilnym USOS-ie

Zamówioną i aktywowaną mLegitymację można unieważnić.

Dodane przez: Aleksandra Draus

15 marca 2021