Strona używa plików cookies więcej

Konferencje / Wydarzenia

Młodzi astronomowie we Wrocławiu

Studenci astronomii z Krakowa, Torunia, Poznania, Warszawy i Wrocławia spotkają się w stolicy Dolnego Śląska, by wziąć udział w Konferencji Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych.

Poza prelekcjami uczestników imprezy w programie znalazły się także gościnne prelekcje wrocławskich astronomów: prof. Andrzeja Pigulskiego, prof. Pawła Rudawego i dra Tomasza Mrozka. Warsztaty komputerowe poprowadzi Przemysław Mikołajczyk, a o solarigrafii opowie dr Maciej Zapiór, który zajmuje się tą metodą fotografii. Na gości konferencji czekać będzie szereg atrakcji: zwiedzanie Uniwersytetu Wrocławskiego, wizyta w nowo otwartym planetarium, obserwacje nieba (jeśli pogoda dopisze) oraz wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego w Białkowie.

Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych (KSAKN) jest konferencją organizowaną przez Studenckie Astronomiczne Koła Naukowe, znajdujące się w Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu. Obecnie biorą w niej udział studenci z ponad dziesięciu uczelni w Polsce. Cosemestralne spotkania mają na celu referowanie wyników badań naukowych przeprowadzonych przez uczestników, bądź prezentowaniu zainteresowań i tematów ściśle związanych z konkretnym kierunkiem astronomicznym. Jest to doskonałe miejsce do integracji środowiska, poszerzania wiedzy i zdobycia doświadczenia w prezentowaniu swych prac badawczych.

KSAKN rozpocznie się 25 października i potrwa cztery dni. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Dodane przez: Michał Raińczuk

22 Paź 2018

ostatnia modyfikacja: 29 Paź 2018