Studenci / Wydarzenia

Musical BEER|ON. Wystąpią również studenci UWr

Samorząd Studentów UPWr zaprasza w najbliższą niedzielę 28 maja na musical BEER|ON, który opowiada o opowiada o błędach przeszłości, problemach teraźniejszości i nadziei na przyszłość. W wydarzeniu wystąpią również studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

–  Pomysł autorskiego musicalu powstał ponad 4 lata temu w Sycowie, kiedy zakończyliśmy występy z musicalem „2 linia metra”, na podstawie musicalu METRO. Ogłosiliśmy konkurs na scenariusz, potem na obsadę. Całość projektu koordynowała Kasia Piórkowska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego – mówi Tomasz Romanowski z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Autorski musical BEER|ON opowiada o błędach przeszłości, problemach teraźniejszości i nadziei na przyszłość. Spektakl jest lustrem dzisiejszych relacji między ludźmi, czasami trudnych, a niekiedy powodujących napady śmiechu. Jest to spektakl odpowiadający na pytanie: gdzie popełniamy błąd?

W wydarzeniu wystąpią 22 osoby. Są wśród nich studenci wrocławskich uczelni i szkół z Sycowa, Oleśnicy, Kępna i Twardogóry. Jeden z muzyków, Grzegorz Zając uczy się na University of Paderborn w Niemczech. – Ponieważ pochodzimy z różnych uczelni i szkół w kilku miastach, nie było nam łatwo się spotkać. Nie poddaliśmy się, spotykaliśmy się na próbach, najczęściej w Sycowie. Pierwszy spektakl zgromadził ponad 700 osób. Myśleliśmy, że przygoda ze sceną się skończy, ale otrzymaliśmy zaproszenie od Samorządu Studentów UPWr, żeby wystawić musical na Uniwersytecie przyrodniczym we Wrocławiu. Przyjęliśmy zaproszenie i widzimy się w niedzielę – zaprasza Tomasz Romanowski.

Musical odbędzie się 28 maja 2017 o godz. 20:00 w auli Jana Pawła II, w budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego przy pl. Grunwaldzkim 24a. Spektakl potrwa około 90 min (bez przerwy).

Bezpłatne zaproszenia dostępne są w: Biurze Samorządu Studentów UPWr, Dziale Spraw Studenckich UPWr oraz Biurze Informacji i Promocji UPWr.

Więcej informacji o musicalu BEER|ON na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

25 maja 2017