Badania / Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Nagrody Ministra dla badaczy i badaczek z UWr

19 lutego podczas uroczystej gali w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu zorganizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z okazji Dnia Nauki Polskiej 138 naukowców otrzymało Nagrody Ministra. Przyznawane są one w pięciu kategoriach, za: całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej. Wśród nagrodzonych znaleźli się naukowcy z naszego Uniwersytetu.

„Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowa okazja, aby wyrazić najwyższe uznanie dla dokonań pokoleń naszych naukowców, badaczy i odkrywców – tych, którzy konsekwentnie, z niezachwianą odwagą, niestrudzoną pasją i talentem na miarę geniuszu – szukali we wszystkim prawdy. I czynili to niezależnie od osądu ogółu, ale zawsze – dla wspólnego dobra. Dla dobra ich społeczności i narodu, a zarazem dla dobra całej ludzkości” – mówił podczas uroczystości wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Co cieszy szczególnie – nagrodzeni zostali także badacze i badaczki z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej
prof. dr hab. Marcin Wodziński

Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej
prof. dr hab. Wiesław Wątorek, dr Justyna Ciuraszkiewicz, dr Elżbieta Gocek, dr Marta Kołodziejczak