Najbliższe wydarzenia w ramach sojuszu Arqus

W sojuszu Arqus, którego członkiem Uniwersytet Wrocławski stał się w styczniu tego roku, cały czas coś się dzieje. Nic dziwnego, skoro w jego skład wchodzi 9 dynamicznych europejskich uniwersytetów!

Już 3 marca nasi studenci mogą wziąć udział w jednodniowym hackathonie organizowanym przez Uniwersytet w Bergen, Université Jean Moulin Lyon 3 i Uniwersytet w Wilnie. Tematyką hackathonu, który odbędzie się w ramach Europejskiego Wyścigu Innowacji, będą w tym roku propozycje projektów mających na celu zrównoważony rozwój uniwersytetów. Jeśli jesteście zainteresowani, zarejestrujcie się tutaj.

W dniach 28 lutego- 3 marca odbędzie się 16-ta wirtualna Międzynarodowa Konferencja Nauk Biologicznych “The COINS 2022”, organizowana przez studentów Uniwersytetu w Wilnie. W poprzednich latach konferencja gromadziła światowej sławy naukowców, w tym noblistów z Europy i USA. Kto będzie tegorocznym gościem i jak wziąć udział w konferencji dowiecie się tutaj.

W imieniu Uniwersytetu w Padwie zachęcamy do posłuchania podcastu z udziałem Francesco Bettelli– włoskiego naukowca i paraolimpijczyka. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się, dlaczego nauka i sport są do siebie podobne zajrzyjcie tutaj. Podcast jest już 9. z kolei częścią serii Arqus Knowledge Pills, wszystkie odcinki są dostępne na Spotify i innych tego typu platformach.

Co jeszcze dzieje się w Arqus? Wszystkie informacje o wydarzeniach i inicjatywach odbywających się w ramach sojuszu są dostępne na stronie internetowej Arqus Alliance.

Dodane przez: Ewelina Kośmider

25 lut 2022