Podczas poprzedniej rekrutacji na Uniwersytet Wrocławski padł rekord rejestracji – aż 31 tysięcy! I był to wynik aż o 4 tysiące lepszy niż w ubiegłorocznej rekrutacji, wówczas rejestracji w systemie odnotowaliśmy 27 tysięcy. Najbardziej obleganym kierunkiem zarówno pod względem liczby zapisanych kandydatów na jedno miejsce jak i liczby zapisanych kandydatów była psychologia (studia jednolite magisterskie w formie stacjonarnej) – o indeks na tym kierunku starało się aż 30 kandydatów i kandydatek na jedno miejsce, rejestracji aż 3008.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak bardzo popularny jest kierunek studiów na UWr, na który chcesz się rekrutować, zapoznaj się z rankingiem kierunków I stopnia stacjonarnych i jednolitych magisterskich w rekrutacji 2020/2021, czyli z ubiegłego roku.

Ze względu na liczbę osób na miejsce:

Psychologia 30
Komunikacja wizerunkowa 19,3
Koreanistyka 15
Genetyka i biologia eksperymentalna 12,25
Anglistyka 12
Chemia i toksykologia sądowa 11,8
Filologia hiszpańska 11,6
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna 10,9
Italianistyka 10,8
Ekonomia 9,7
Prawo 9,5
Turystyka 7,9
Sinologia  7,1
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna 6,7
Gospodarka przestrzenna 6,5
Mikrobiologia 6
Informatyka 5,5
Biologia człowieka 5,3

Ze względu na liczbę zapisanych:

Psychologia 3008
Prawo 1905
Komunikacja wizerunkowa 1546
Ekonomia 1458
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna 989
Anglistyka 966
Informatyka 878
Genetyka i biologia eksperymentalna 735
Filologia hiszpańska 699
Administracja 637
Chemia i toksykologia sądowa 567
Koreanistyka 525
Matematyka 501

Przypominamy natomiast, ze na UWr jest aż 100 kierunków studiów, co oznacza, że na znaczną większość dostać się albo całkiem łatwo, alb nawet bardzo, bardzo łatwo! Dlatego nigdy nie rezygnuj z rekrutacji na kierunek, nawet jeśli wydaje Ci się, że matura poszła Ci słabo. Podczas rekrutacji mnóstwo osób, które zakwalifikowały się na dany kierunek, rezygnują ze składania dokumentów na niego, bo dostali się gdzieś indziej – na inny kierunek, albo na inną uczelnię. Dlatego nigdy nie rezygnuj z rekrutacji – nawet na oblegane kierunki można dostać się z drugiej i trzeciej tury naboru (przypominamy jednak, że żeby być branym pod uwagę w II i III turze rekrutacji, należy zarejestrować się w I turze na dany kierunek)! Dobrym przykładem jest psychologia, która była w ubiegłym roku naszym najbardziej obleganym kierunkiem. Mimo że po rejestracji mieliśmy 30 kandydatów na jedno miejsce, to trzeba było przeprowadzić II i III turę rekrutacji! Zawsze walcz do końca o swoje marzenia!

www.rekrutacja.uni.wroc.pl

www.irka.uni.wroc.pl