Kandydaci / Wydarzenia

Najwięcej prawników-praktyków z UWr!

Wspaniałe wiadomości z Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii! Absolwenci WPAE zajęli pierwsze miejsce, jeśli chodzi o odsetek tych, którzy dostali się na aplikację spośród startujących absolwentów studiów stacjonarnych. 75.8 % startujących absolwentów studiów stacjonarnych odniosło sukces!

Trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Wrocławskim! Co roku w czołówce najchętniej wybieranych kierunków wśród kandydatów jest prawo. Wcale się nie dziwimy, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr jest oceniony na A+ przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, co roku zajmuje miejsce na podium w rankingu wydziałów prawa w Polsce Dziennika Gazety Prawnej. Dziś mamy kolejny powód do radości – Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało analizę wyników egzaminów na aplikacje prawnicze w 2020 r.  Absolwenci WPAE zajęli pierwsze miejsce, jeśli chodzi o odsetek tych, którzy dostali się na aplikację spośród startujących absolwentów studiów stacjonarnych. 75.8 % startujących absolwentów studiów stacjonarnych odniosło sukces! Tuż za nami znalazł się Gdańsk a kawałek dalej UJ i UW. To jest olbrzymi sukces i kolejny powód, że warto studiować prawo na Uniwersytecie Wrocławskim!

Egzaminy na aplikacje prawnicze te od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem absolwentów studiów prawniczych. Ukończenie aplikacji i zdanie państwowego egzaminu zawodowego jest najprostszą i najczęściej wybieraną drogą uzyskania uprawnień do wykonywania zawodów adwokata, radcy prawnego, notariusza czy komornika sądowego.

W 2020 roku do tych egzaminów łącznie przystąpiło 6118 osób, a zdało je – 3028 z nich, tj. 49,5 proc. uczestników. Do egzaminu na aplikację adwokacką przystąpiły 2254 osoby, zdało – 1157 osób tj. 51,3 proc. O przyjęcie na aplikację radcowską ubiegały się 3044 osoby, a egzamin zdało 1497 osób, tj. 49,2 proc. Do egzaminu na aplikację notarialną przystąpiły 642 osoby, a zdały – 223 osoby, tj. 34,7 proc. Z kolei egzamin na aplikację komorniczą zdawało 178 osób, pomyślny rezultat uzyskało 151 osób, tj. 84,8 proc. zdających.

W roku 2020 absolwenci prawa na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Wrocławskim zaprezentowali się bardzo dobrze na egzaminach na aplikacje prawnicze – aż 75.8% przystępujących do egzaminu zdało go z wynikiem pozytywnym, a co najważniejsze okazaliśmy się bezkonkurencyjni – zajęliśmy pierwsze miejsce, tuż za nami uplasował się Uniwersytet Gdański, później Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

Serdecznie gratulujemy!

A rekrutacja na prawo i pozostałe kierunki na Uniwersytecie Wrocławskim trwa! Wszystkie informacje znajdziecie na www.rekrutacja.uni.wroc.pl, a zarejestrujecie się przez www.irka.uni.wroc.pl.

Szczegółowy raport znajduje się na stronie Ministerstwa.

Dodane przez: Agata Sałamaj

2 Cze 2021