Studenci / Wydarzenia sportowe

Narciarze i snowboardziści na podium DLM

zdjęcie przedstawia narciarzy na starcie wyścigu
Zawodnicy na starcie zawodów DLM /fot. Wojciech Bigiel

3 medale indywidualne i 2 zespołowe to bilans studentów UWr z zawodów Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej.

Na stok w Lądku Zdroju stawiło się sześćdziesięciu zawodników z sześciu uczelni Dolnego Śląska. Rozegrano trzy konkurencje – slalom (SL) i slalom gigant (GS) w ramach narciarstwa alpejskiego oraz snowboardowy slalom gigant.

Wśród snowboardzistek triumfowała Magdalena Kwiatkowska. Prócz niej punktowały jeszcze Martyna Kubal i Agata Szeląg, co w klasyfikacji drużynowej dało zawodniczkom II miejsce. Wśród narciarzy Bartosz Bieńkowski zajął drugie miejsce w slalomie gigancie (GS), a Michał Makowski trzecie w slalomie (SL). Punktował także Michał Słoniewski, a narciarze zajęli w sumie III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zawody potwierdziły wysoką pozycję Uniwersytetu Wrocławskiego – jesteśmy w bardzo silnej stawce trzech pierwszych uczelni regionu.

– Wyniki całej drużyny AZS UWr w DLM 2019 oceniam na dobry z plusem – podsumowuje trener Wojciech Bigiel.

Zawody DLM odbyły się 9 stycznia. Najlepsi narciarze wystartują również w zawodach WINTER CUP AZS oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane na zakopiańskiej Harendzie pod koniec lutego 2019 roku.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Dodane przez: Aleksandra Draus

23 Sty 2019