Studenci / Wydarzenia

Nauka młoda i pełna energii

Za nami kolejna Giełda Kół Naukowych. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i to zarówno studentów, jak i licealistów. O swoich działaniach, studiach i pasjach opowiadali członkowie 40 kół naukowych. Nowością były eksperymenty w laboratoriach Wydziału Biotechnologii.

W cytrynie, pomarańczy czy w papryce – SKN Biotechnologów „Przybysz” sprawdziło, gdzie znajduje się najwięcej witaminy C. KN Antropologów „Kostka” zdradzało tajniki ludzkiej anatomii. Na ich interaktywnym stoisku można było dołożyć swoją cegiełkę, a właściwie kostkę, do wspólnej rekonstrukcji ludzkiej czaszki.

Jak rozwijać ciekawość dzieci i zaangażować je do działania, jakie są sposoby na zachowanie obiektywizmu nauczycieli i dlaczego warto zorganizować lekcje w plenerze – to przykłady tematów poruszanych przez członków KN Miłośników Metodyki Oczywistej „MiMO”. A o osiągnięciach artystów litewskich i o tym, co ciekawego ma do zaoferowania Europie Zachodniej kultura Litwy, usłyszeć można było na stoisku SKN Lituanistów „Labas”, gdzie prezentowane były m.in. zdjęcia z wycieczek u naszego wschodniego sąsiada.

Własnoręcznie uszyte rekonstrukcje angielskich i francuskich sukien dworskich prezentował Zespół Tańca Dawnego. Nie zabrakło też oczywiście pokazu umiejętności jego członków – o godzinie 14.00 zaprezentowali oni renesansowe i barokowe tańce oraz angielskie kontredansy.

Giełdzie towarzyszył konkurs na najciekawsze stoiska. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: nauki ścisłe, humanistyczne oraz nagroda publiczności. W pierwszej grupie na podium stanęły SKN Astronomii (3. miejsce), SKN Geologów (2. miejsce) i SKN Mikrobiologów (1. miejsce). Wśród kół humanistycznych w pierwsze trójce znalazły się NK Teatrologów „Dalej” (3. miejsce), SKN Archeologów (2. miejsce) i SKN Historyków Wojskowości (1. miejsce). Nagrodę publiczności zdobyło SKN Biotechnologów „Przybysz”. Serdecznie gratulujemy wszystkim członkom kół naukowych, którzy wzięli udział w imprezie. Stoiska oceniała komisja konkursowa w składzie prof. Rafał Wojciechowski, prorektor do spraw studenckich, prof. Teresa Olczak, prof. Ewa Marcinkowska, dr Aleksandra Marchwicka, dr Paweł Bernacki oraz Agnieszka Wrzesińska, przewodnicząca Rady Kół Naukowych organizującej wydarzenie.

Członkowie komisji konkursowej ogląda stoisko w laboratorium. Rektor UWr zagląda przez mikroskop
z materiałów organizatora

Dodane przez: Aleksandra Draus