Strona używa plików cookies więcej

Mamy trochę roboty. Pamiętaj, że Uniwersytet Wrocławski to 25.000 studentów i 3,5 tysiąca pracowników. Bywa że wiele z tych osób czego potrzebuje. I nie wie, że inni potrzebują też. A my wtedy potrzebujemy… trochę więcej czasu by wszyscy byli zadowoleni.

Codziennie dostajemy dziesiątki wiadomości od studentów w przeróżnych sprawach. Uniwersytet Wrocławski jest wielką strukturą, w sumie – największą wrocławską „firmą”. I jak w każdej firmie – a takiej dużej zwłaszcza nie o wszystkim decyduje szef. Za konkretne kwestie odpowiadają poszczególne działy. Dlatego zamiast pisać w mediach społecznościowych w wiadomości prywatnej (albo też w komentarzu), zapytanie o to, jaki wniosek masz złożyć o stypendium socjalne – lepiej po prostu zadzwoń lub napisz do swojego dziekanatu.

Dział Komunikacji, który administruje profilami społecznościowymi, nie musi wcale tego wiedzieć. Jeśli chcesz zapytać o rekrutację – owszem znamy ogólne jej zasady, ale jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów, musisz skontaktować się z Działem Nauczania. Jeśli zaś interesują Cię kwestie akademików, najlepiej jeśli wybierzesz numer Działu Spraw Studenckich. Jeśli chcesz wyjechać na Erasmusa i nie wiesz, jakie formalności musisz spełnić, powinieneś skontaktować się z Biurem Współpracy Międzynarodowej. I tak dalej.

Administrator mediów społecznościowych, czyli pracownik z Działu Komunikacji, może podpowiedzieć Ci, jaka jednostka może rozwiązać Twój problem, może podać kontakt do tej jednostki, ale nie jest osobą kompetentną do podawania szczegółowych informacji. Pamiętaj o tym. Pisząc wiadomość prywatną, postaraj się pisać krótko i rzeczowo. Staramy się co prawda odpowiadać na wiadomości na bieżąco, ale może się tak zdarzyć, że hmmm… poszliśmy spać. Ale rano się obudzimy. I odpowiemy! Jeśli natomiast nie otrzymujesz odpowiedzi dzień lub dwa, napisz do nas ponownie.

Przepraszamy, widać coś przeoczyliśmy. Bywa, że dostajemy nawet ponad 80 informacji w ciągu godziny. Przypomnij się, a na pewno Ci odpiszemy.