Wydarzenia / 29 Listopad

Neuropsychologia o radzeniu sobie z bólem

Zastanawiałeś się nad tym, co się dzieje z twoim mózgiem, kiedy doświadczasz bólu? 29 listopada prof. Herta Flor opowie o krótkotrwałym i chronicznym bólu, jego wpływie na organizm i jakość życia oraz o tym, w jaki sposób neuropsychologia może pomóc w radzeniu sobie z cierpieniem. Na wykład obowiązują zapisy.

Profesor Herta Flor jest światowej sławy specjalistką w dziedzinie neuropsychologicznych badań nad chronicznym bólem. Zajmuje się ponadto procesem nauki i zapamiętywania w kontekście neurologii, leczeniem zaburzeń psychologicznych, takich jak depresja, lęk czy nadużywanie substancji oraz rehabilitacją neuropsychologiczną. Jest profesorem neuropsychologii na Uniwersytecie w Heidelbergu oraz dyrektorem Cognitive and Clinical Neuroscience at the Central Institute of Mental Health w Mannheim.

Flor wygłosi wykład pt. „From acute to chronic pain: the role of learning and cerebral plasticity” („Od ostrego do chronicznego bólu: rola uczenia się i plastyczności mózgu”). Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych sposobami leczenia pacjentów cierpiących na chroniczny ból.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 29 listopada o  godzinie 17.00 w Auli Instytutu Psychologii UWr przy ul. Dawida 1. Będzie ono tłumaczone na język polski. Zapisy odbywają się na stronie Instytutu Psychologii UWr. Organizatorami wydarzenia są IPs oraz Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub.

Dodane przez: Aleksandra Draus

8 Lis 2018