Nie tylko o integracji w Oratorium Marianum

6 marca rozpoczną się V Targi Edukacji Międzykulturowej. W tym roku impreza potrwa dwa dni, a jej motywem przewodnim będzie wielokulturowa przyszłość miast.

Targi to wyjątkowe wydarzenie na mapie edukacyjnej Wrocławia, adresowane do pracowników wrocławskich przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz samorządu, w tym nauczycieli, dyrektorów, wykładowców, edukatorów, bibliotekarzy, animatorów kultury, przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych, rad osiedli oraz wszystkich innych osób żywo zainteresowanych tematyką integracji i edukacji międzykulturowej w naszym mieście.

Celem Targów jest prezentacja działań na rzecz podnoszenia kompetencji międzykulturowych, a także integracja środowiska i praktyków edukacji międzykulturowej. Po raz kolejny będzie to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, z udziałem ekspertów i organizacji z Niemiec oraz Czech. Ze względu na duże zainteresowanie zaplanowano program obejmujący dwa dni pełne prezentacji, spotkań, wymiany doświadczeń i warsztatów.

V Targi Edukacji Międzykulturowej – „Wielokulturowa przyszłość miast – wyzwania, inspiracje i zadania” – odbędą się w dniach 6-7 marca w Oratorium Marianum we Wrocławiu (Uniwersytet Wrocławski, pl. Uniwersytecki 1). Na targi i warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Wielokultury Wrocław. Na tej samej witrynie można znaleźć szczegółowy program imprezy.

Organizatorem Targów Edukacji Międzykulturowej jest Gmina Wrocław – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnej Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Biurem Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu, Wrocławskim Centrum Akademickim oraz Uniwersytetem Wrocławskim.

Dodane przez: Michał Raińczuk

1 Mar 2019