Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Niepełnosprawność czy niepełnoPRAWNOŚĆ?

“Niepełnosprawność czy niepełnoPRAWNOŚĆ? Sytuacja prawna osób z niepełnosprawnością intelektualną” to nowy projekt organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Wrocław, na który składają się: trzy dni webinarowe (4 listopada, 3 grudnia i 7 stycznia), podczas których przewidziane są po 2 prelekcje, oraz podsumowanie. Odbędzie się ono 1.03.2021 r. w formie panelu dyskusyjnego i warsztatów. Dzięki formie online w wydarzeniu mogą uczestniczyć nie tylko wrocławscy studenci, lecz także każda osoba zainteresowana poruszanym tematem.

Jak możemy przeczytać na wydarzeniu ELSA Wrocław, celem projektu jest otworzenie dyskusji, a w konsekwencji przyczynienie się do nowego spojrzenia na ograniczenia, możliwości i potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorzy zwracają uwagę, na to że chociaż coraz częściej mówi się o utrudnieniach czy dyskryminacji, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami, to tematyka niepełnosprawności intelektualnej jest często pomijana w debacie publicznej.

Za nami już listopadowe oraz grudniowe webinary. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, czym jest niepełnosprawność intelektualna, jak wygląda sytuacja osoby z niepełnosprawnością intelektualną na rynku pracy, czym jest ubezwłasnowolnienie oraz jak w Polsce wdrażana jest Konwencja o prawach osób z niepełnosprawnościami.

“Niepełnosprawność czy niepełnoPRAWNOŚĆ? | webinar”.

Już 7 stycznia zapraszamy na kolejne prelekcje:· o godzinie 17 podejmiemy tematykę dotyczącą seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. W formie seminarium zostanie przedstawiony zarówno punkt widzenia prawnika – dr. hab. Jacka Potulskiego porf. UG, jak i pedagoga, specjalisty w zakresie badań nad seksualnością osób z niepełnosprawnościami – dr. hab. Remigiusza Kijaka zapisy

O godzinie 19 porozmawiamy o potrzebach i możliwościach edukacyjnych osób z niepełnosprawnością intelektualną. O tym opowie Dr hab. Beata Cytowska, prof. UWr – zapisy.

Projekt został objęty patronatami honorowymi: Rzecznika Praw Obywatelskich, Prezydenta Wrocławia i Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną; patronatem medialnym portalu Infor.pl oraz patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Kolejne informacje, linki do webinarów oraz kampanię #NiepełnoPRAWNOŚĆ, w której w krótkich filmikach przedstawiane są fakty i mity o niepełnosprawności można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku – “Niepełnosprawność czy niepełnoPRAWNOŚĆ? | webinar”. Do zobaczenia!

Dodane przez: Agata Sałamaj

7 Sty 2021

ostatnia modyfikacja: 7 Sty 2021