Nauka / Wydarzenia / 19 Październik

Noc Laboratoriów 2019 z UWr

Uniwersytet Wrocławski weźmie udział w Nocy Laboratoriów w większym zakresie, niż w latach ubiegłych. Organizowane przez uczelnię wydarzenia cieszą się tak dużą popularnością, że tradycyjnie już – na długo przed rozpoczęciem popularnonaukowej imprezy – zabrakło bezpłatnych wejściówek.

Noc Laboratoriów odbędzie się we Wrocławiu już po raz piąty. 19 października drzwi pracowni badawczych, przeważnie niedostępnych publicznie, otworzą firmy, uczelnie i instytucje. Ich pracownicy uchylą rąbka tajemnicy i zaproszą mieszkańców Dolnego Śląska do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień trwają prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych obszarów nauki.

Podobnie jak w ubiegłych latach, do organizowanej przez firmę Nokia akcji przyłączył się Uniwersytet Wrocławski. W ramach tegorocznej edycji przygotowaliśmy aż cztery wydarzenia. Uczestnicy Nocy Laboratoriów będą mogli zajrzeć do Laboratorium astronomicznego, Laboratorium Spektroskopii Elektronowej i Laboratorium geologicznego; odwiedzą też Pracownię HR. Niestety, nie ma już wolnych miejsc. Zainteresowanie bezpłatnymi wejściówkami było ogromne – rozeszły się błyskawicznie.

Więcej informacji, w tym szczegóły programu, znajdziecie na oficjalnej stronie Nocy Laboratoriów.

Dodane przez: Michał Raińczuk

8 Paź 2019