Sport / Wydarzenia

Nowy obiekt Kompleksu Sportowego UWr

Na terenie Kompleksu Sportowego Uniwersytetu Wrocławskiego otwarto ogród rekreacyjno-wypoczynkowy. W uroczystości wzięli udział m.in. rektor Adam Jezierski oraz Renata Mauer-Różańska, dwukrotna złota medalistka olimpijska w strzelectwie, i Mieczysław Łopatka, były koszykarz, czterokrotny olimpijczyk.

Uroczystość z udziałem Kolegium Rektorskiego oraz Prezydium Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu odbyła się w Kompleksie Sportowym UWr im. Prof. Józefa Juliana Ziółkowskiego w poniedziałek, 25 czerwca. Honorowych gości przywitali prof. Marek Bojarski, przewodniczący Rady Sportu UWr, rektor UWr w latach 2008-2016, oraz gospodarz Kompleksu, kierownik Sekcji Obiekty Sportowe UWr – niżej podpisany. Wykonawca inwestycji, Szymon Borowski, opowiedział o szczegółach technicznych przedsięwzięcia. Zgromadzeni wysłuchali również okolicznościowych wystąpień prof. Adama Jezierskiego, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz Mieczysława Łopatki, prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej.

Zebrani goście uczcili minutą ciszy zmarłą 22 czerwca Halinę Aszkiełowicz-Wojno, wiceprezes Regionalnej Rady Olimpijskiej, brązową medalistkę olimpijską w siatkówce z Meksyku (1968), która  – podobnie jak wszyscy uczestnicy poniedziałkowej uroczystości – była gorącą zwolenniczką współpracy olimpijczyków z Uniwersytetem Wrocławskim.

W przyszłości planowane są dalszy rozwój i rozbudowa Kompleksu Sportowego UWr. Na jego terenie ma powstać m.in. zespół boisk i kortów tenisowych wraz z szatniami i zapleczem sanitarnym.

Dodane przez: Waldemar Pasikowski

27 Cze 2018