Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia / 13 Grudzień

O nocnych ciemnościach

Już w najbliższy czwartek dr Sylwester Kołomański z Instytutu Astronomicznego UWr opowie o tym, jakie paradoksy znaleźć można w ciemnościach nocnego nieba.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego niebo nocą jest ciemne? Przekonaj się, że proste pytania i oczywiste tematy mogą prowadzić do nieoczekiwanych wniosków, a nawet do lepszego zrozumienia zasad funkcjonowania Wszechświata. Wiedza na skalę kosmiczną, ale przekazana w przystępny sposób – taki jest cel spotkań z cyklu „Biblioteka pod gwiazdami. Spotkania z astronomią” organizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we współpracy z pracownikami Instytutu Astronomicznego UWr. Cykl składa się z pięciu wykładów otwartych popularyzujących wiedzę z zakresu astronomii oraz księgozbiór biblioteki.

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia w godz. 17:00-18:00 w sali im. Tadeusza Mikulskiego na III piętrze Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się na wrocławskim rynku przy numerze 58. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.

Fot: Pixabay/CC0 Creative Commons

Dodane przez: Aleksandra Draus

11 Gru 2018

ostatnia modyfikacja: 14 Gru 2018