Konferencje / Wydarzenia

O RODO i bezpieczeństwie danych w sieci na WPAE

Konferencja „#cyberbezpiecznie i RODO”, która odbyła się 29 maja na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, rozpoczęła się od krótkiego, filmowego przypomnienia dwóch poprzednich edycji imprezy. Tematem przewodnim kolejnej odsłony były zagrożenia związane z internetem.

A dokładniej: z tym, jak zachowujemy się w sieci (często zupełnie bezmyślnie), i jakich konsekwencji swoich działań (m.in. udostępniania prywatnych danych na lewo i prawo) możemy spodziewać się w przyszłości, kiedy ktoś postanowi wykorzystać naszą niewiedzę i naiwność do własnych celów. Poza kwestiami związanymi z mniej lub bardziej znanymi już cyberzagrożeniami organizatorzy konferencji postanowili bliżej przyjrzeć się – oraz wyjaśnić mniej zorientowanym – zawiłości RODO, nowych europejskich przepisów, dotyczących ochrony danych osobowych, także (przede wszystkim?) w internecie.

Wśród organizatorów konferencji – a zarazem prelegentów – znaleźli się: prof. dr hab. B.Wiśniewska-Paź (WNS UWr), dr A. Chajbowicz (WPAE UWr), D. Mroczyński (WPAE UWr), Ł. Raczkowski (Komenda Miejska Policji), mł. insp. R. Piotrowski (naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu), prof. dr hab. M. Jabłoński (WPAE UWr) oraz dr K. Wygoda (WPAE UWr).

Dodane przez: Michał Raińczuk

29 maja 2018