Strona używa plików cookies więcej

Konferencje / 22–23 Listopad

O rozpadających się imperiach

Rozpadające się imperia, powstawanie nowych państw i walka o granice – burzliwym czasom po I wojnie światowej poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Rozpad imperiów. Kształtowanie powojennego ładu w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1918–1923”, która odbędzie się 22 i 23 listopada.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie setna rocznica zakończenia I wojny światowej oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Intencją organizatorów jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na kształtowanie się wschodniej granicy państwa polskiego i procesy państwowotwórcze narodów formujących się na gruzach Imperium Rosyjskiego oraz Austro-Węgierskiego.

Organizatorem konferencji jest Instytut Historyczny UWr i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Językami konferencji są: polski, ukraiński, angielski. Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji w załączniku oraz ze stroną internetową. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: rozpad.imperiow1918.1923@gmail.com

Dodane przez: Aleksandra Draus

5 Lis 2018

ostatnia modyfikacja: 9 Lis 2018