Konferencje / Wydarzenia

O społecznej odpowiedzialności nauki w Warszawie

16 listopada w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja „Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu”.

Podczas konferencji zostały ogłoszone wyniki oraz wręczono nagrody laureatom XII edycji konkursu Verba Veritatis na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie z zakresu etyki biznesu i CSR, w tym nagrody Ministra Rozwoju i Finansów.

Ponieważ temat społecznej odpowiedzialności nauki jest jednym z ważnych elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w ramach konferencji zaplanowano dyskusję na temat oczekiwań biznesu wobec polskiej nauki, oczekiwań nauki wobec środowiska biznesowego – a także podpisanie przez przedstawicieli środowiska naukowego Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (w imieniu rektora Uniwersytetu Wrocławskiego dokument podpisała prorektor ds. nauki Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Iwona Bartoszewicz).

Organizatorami warszawskiej konferencji byli: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Leona Koźmińskiego, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Dodane przez: Michał Raińczuk

20 Lis 2017