Strona używa plików cookies więcej

Sport na Uniwersytecie Wrocławskim jest równie ważny jak nauka. Świadczą o tym chociażby dobre miejsca naszych sekcji w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej i w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Uniwersyteccy sportowcy trenują w sekcjach: aerobiku, badmintona, brydża sportowego, karate, kroftballu, koszykówki kobiet i mężczyzn, lekkoatletyki i biegów przełajowych, narciarstwa i snowboardu, piłki nożnej kobiet i mężczyzn, piłki ręcznej kobiet, pływania kobiet i mężczyzn, siatkówki kobiet i mężczyzn, szachów, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, unihokeja, wioślarstwa i wspinaczki sportowej. Każdy student może trenować w sekcjach już od pierwszego roku studiów. Studenci UWr mają do wyboru ponad 30 różnych form ruchu w ramach zajęć z wychowania fizycznego.

Informacje dotyczących sportu, planów zajęć podstawowych i planów treningów sekcji sportowych na naszej uczelni znajdują się w poniższych zakładkach. Zajęcia organizowane są przez Uniwersyteckie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, pomocą służy również Dominik Wojciechowski, prezes Klubu Uczelnianego AZS UWr. Plany zajęć są widoczne w USOSweb, a zapisy odbywają się przez System Zapisów.

 
Z
Zajęcia wychowania fizycznego
 
S
Sekcje sportowe
 
R
Regulaminy
 
K
Kontakt