Doktoranci / Konferencje / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 12 Marzec

Otwarte seminarium poświęcone wydarzeniom marcowym

W tym roku mija pół wieku od protestów studenckich, do których w całej Polsce doszło w marcu 1968 r. Z tej okazji Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje otwarte seminarium z historii w przestrzeni publicznej (public history), poświęcone pamięci o wydarzeniach Marca '68.

Seminarium odbędzie się w poniedziałek 12 marca o godzinie 12.00 w Instytucie Historycznym UWr przy ul. Szewskiej 49. Poprowadzi je dr Łukasz Kamiński z Instytutu Historycznego UWr, prezes Instytutu Pamięci Narodowej w latach 2011–2016. W programie seminarium m.in. prezentacja materiałów dotyczących wydarzeń marcowych pozostających w zasobach Archiwum Uniwersytetu Wrocławskiego. Po seminarium, ok. godz. 14.00, odbędzie się spacer po głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego szlakiem wspomnień uczestników wydarzeń marcowych m.in. ówczesnego rektora UWr prof. Alfreda Jahna oraz ówczesnych studentów.

Aby wziąć udział w seminarium, należy się zarejestrować na stronie otwarteseminarium.eventsmart.com/events/otwarte-seminarium-z-historii-w-przestrzeni-publicznej-pamiec-o-marcu-1968/, podając swoje imię, nazwisko oraz adres mailowy. Zarejestrowane osoby otrzymają wykaz literatury, stanowiącej podstawę do dyskusji.

Serdecznie zapraszamy!

Serwis poświęcony wydarzeniom Marca ’68 na Uniwersytecie Wrocławskim