Nauka / Wydarzenia

Paul Mazza z gościnnymi wykładami we Wrocławiu

Prof. Paul Mazza z Uniwersytetu Florenckiego będzie gościem Instytutu Biologii Środowiskowej.

Paul Mazza urodził się w 1957 roku Nowym Jorku. W 1982 roku ukończył geologię na Uniwersytecie Florenckim i właśnie tam zdecydował się kontynuować karierę naukową. Obszar jego zainteresowań to m.in. pochodzenie i ewolucja ssaków wyspiarskich oraz wpływ zmian klimatycznych na ewolucję fauny. Mazza ma na koncie ponad 120 publikacji, wziął również udział w  w 50 konferencjach.

Naukowiec będzie gościem Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Sienkiewicza 21; Sala Kuntzego i sala 204). Podczas swojej wizyty wygłosi wykłady i poprowadzi warsztaty: „Fossil records: the final products of complex taphonomic pathways (with notions of cave vertebrate taphonomy)” (1 kwietnia,, godz. 15:30), „Land mammal colonization of islands is a multifactorial product: a critic to the unwise use of models” (3 kwietnia, godz. 14:00), „Principles of Mammalian biochronology” (4 kwietnia, godz. 14:00) oraz „Vertebrate taphonomy – practical exercises” (4 kwietnia, godz. 10:00).

Wizyta jest finansowana ze środków Gminy Wrocław w ramach programu Visiting Professors z funduszu Scientiae Wratislavienses.

Dodane przez: Michał Raińczuk

26 Mar 2019