Pierwsza w sezonie impreza ogrodnicza w Ogrodzie Botanicznym

Lada moment zacznie się wiosna. Przyroda budzi się do życia, a w Ogrodzie Botanicznym trwają prace przygotowawcze do sezonu. Zapraszamy na pierwszą w sezonie imprezę ogrodniczą!

Ogród Botaniczny UWr to placówka naukowa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogród Botaniczny jest także właścicielem dziewięciu Kolekcji Narodowych, czyli odpowiednio udokumentowanych, wzorcowo oznaczonych i prowadzonych przez specjalistów systematycznych kolekcji roślinnych. Ogród pełni też ważną funkcję dydaktyczną i edukacyjną w życiu wrocławian. Przede wszystkim jednak to oaza zieleni i spokoju w centrum Wrocławia, „żywe muzeum” i ulubione miejsce wypoczynku wrocławian i turystów. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.

Sezon w Ogrodzie Botanicznym trwa pomiędzy 1 kwietnia a 31 października, Ogród jest czynny także w święta. Zapraszamy na pierwszą w sezonie imprezę ogrodniczą, która odbędzie się 7 kwietnia 2019 r.

Harmonogram:

10.00 –17.00 Kiermasz ogrodniczy

10.30 –12.00 Warsztaty z sadzenia; prowadzi mgr inż. Justyna Kiersnowska

11.00 –15.00 porady z zakresu szkodników i chorób roślin; prowadzi mgr inż. Paweł Fedorów

12.00 –13.00 „Wiosenny spacer po Ogrodzie”; oprowadza dr inż. Katarzyna Wróblewska (Katedra Ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu)

13.00 –14.30 Pokaz cięcia wybranych krzewów; prowadzi mgr inż. Wioletta Foremska

13.30 –16.00 Warsztaty i pokaz robienia kompozycji wielkanocnych; prowadzenie Dorota Kehl

14.00-15.00 „Użytkowe rośliny tropikalne” – po szklarniach oprowadza mgr inż. Karolina Sokołowska

Wystawa: „Zaczarowany Ogród”-plenerowa wystawa prac pani Joanny Stogi

Kiermasz ogrodniczy – duży wybór roślin ogrodowych, drzewka owocowe, storczyki, piwonie, cebule)

Wejście w cenie biletu do Ogrodu:

15zł bilet normalny