Studenci

Podsumowanie rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie

Na Uniwersytecie Wrocławskim zakończyliśmy zapisy na studia stacjonarne I stopnia oraz studia jednolite magisterskie. W tym roku Uczelniana Komisja Rekrutacyjna odnotowała ponad 24 tysiące aplikacji na wszystkie kierunki (o ponad pół tysiąca więcej niż w 2018 roku), z czego 21 tysięcy zostało dopuszczonych do dalszych etapów rekrutacji, ubiegając się o przyjęcie na 6090 wolnych miejsc.

Wśród najbardziej popularnych kierunków wyróżnia się psychologię – 23.29 osoby na miejsce, komunikację wizerunkową – 15.53, chemię i toksykologię sądową – 12.92, koreanistykę – 11.60, dziennikarstwo i komunikację społeczną – 11.39, filologię angielską – 10.30, genetykę i biologię eksperymentalną – 9.33, filologię hiszpańską – 8.92, italianistykę – 8.53, ekonomię – 8.23, prawo – 7.92, turystykę – 6.74, sinologię – 6.45 oraz informatykę – 5.29.

W tegorocznej ofercie edukacyjnej pojawiły się nowe kierunki:

• Criminal Justice (I stopnia, w języku angielskim) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii,
  • Data Science (II stopnia, w języku angielskim) na Wydziale Matematyki i Informatyki,
  • Medical Biotechnology (II stopnia, w języku angielskim) Wydział Biotechnologii,
  • Globa Communication (II stopnia, w języku angielskim) na Wydziale Nauk Społecznych,
  • Koreanistyka (I stopnia) na Wydziale Filologicznym,
  • Zarządzanie migracjami (I stopnia) na Wydziale Nauk Społecznych,
  • Sinologia (I stopnia) na Wydziale Filologicznym,
  • Historia Cywilizacji Śródziemnomorskich (II stopnia) na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych,
  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (II stopnia) na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych,
  • Socjologia ekonomiczna (II stopnia) na Wydziale Nauk Społecznych,
  • Turystyka (II stopnia) na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska,
  • Informatyzacja administracji publicznej (podyplomowe) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii,
  • Literatura dla dzieci i młodzieży: kultura – edukacja – nowe media (podyplomowe) na Wydziale Filologicznym.

Obecnie trwa rekrutacja na studia magisterskie, podyplomowe oraz do szkoły doktorskiej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszym portalu rekrutacyjnym.

Dodane przez: Wiktor Pietrzak

21 Lip 2019