Strona używa plików cookies więcej

Studenci / Wydarzenia

Podziękowania prezydenta Wrocławia

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w liście do prof. Adama Jezierskiego, rektora UWr podziękował społeczności akademickiej Uniwersytetu Wrocławskiego za postawę obywatelską, wspólną odpowiedzialność i solidarność w trakcie pandemii koronawirusa.

Szczególne podziękowania prezydent Wrocławia skierował do pracowników Wydziału Chemii za wyprodukowanie i przekazanie Szpitalowi Wojewódzkiemu płynu do dezynfekcji, a pracownikom Wydziału Biotechnologii za udostępnienie Państwowej Inspekcji Sanitarnej swojego sprzętu laboratoryjnego. Docenił również pracę naukowców Uniwersytetu Wrocławskiego, polegającą na rzetelnym informowaniu o naturze wirusa i jego działaniu, możliwych skutkach pandemii i przeciwdziałaniu jego rozwojowi.

Dziękował również studentom UWr, którzy zaangażowali się w zdalne korepetycje dla wrocławskich uczniów m.in. w ramach projektu „Starszy brat, starsza siostra” oraz dla maturzystów w programie „Maturalne NZS”.

Wyrazy wdzięczności skierował do pracowników i studentów Instytutu Psychologii za oferowane przez nich bezpłatne wsparcie psychologiczne dla wszystkich wrocławian.

Podziękował także tym, którzy zaangażowali się w szycie maseczek oraz drukowanie i składanie przyłbic ochronnych.

– Dziękując całej społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego za świadczone dobro, życzę Państwu zdrowia i nieustającej energii do działania – napisał prezydent Jacek Sutryk.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

18 maja 2020

ostatnia modyfikacja: 22 cze 2020