Konferencje / Ludzie / Nauka / Wydarzenia

DFN 2019. Polszczyzna bywa nieprzewidywalna. I dobrze!

„Bez wykładu profesora Jana Miodka ja sobie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nie wyobrażam!” –  powiedział 20 września prof. Kazimierz Orzechowski, od wielu lat środowiskowy koordynator DFN, chemik z Uniwersytetu Wrocławskiego. W audytoryjnej sali Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego zebrało się około 500 osób, a festiwalowej tradycji stało się zadość, bo profesor Jan Miodek tego dnia wygłosił wykład inauguracyjny i rozpoczął XXII edycję Festiwalu, odbywającego się pod hasłem „Na tropach wiedzy”. Podczas wykładu Profesor Jan Miodek wyjaśnił słuchaczom, że język polski nie jest do końca przewidywalny, a zasady polszczyzny nie zawsze oparte na logice. I przecież właśnie na tym polega urok naszego ojczystego języka!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wykładu.

Dodane przez: Agata Sałamaj

24 Wrz 2019