Strona używa plików cookies więcej

Na Uniwersytecie Wrocławskim dbamy o bezpieczeństwo wszystkich osób należących do społeczności akademickiej. Podejmujemy działania, by wspierać jej członkinie i członków. Szczególnie dbamy o bezpieczne i komfortowe warunki do nauki i prowadzenia badań naukowych przez studentki, studentów oraz doktorantki i doktorantów. Do wartości, leżących u podstaw funkcjonowania Uniwersytetu Wrocławskiego, należy szacunek i równość oraz nauka i dialog („Strategia Uniwersytetu Wrocławskiego”). Szanujemy się nawzajem i wierzymy, że wszyscy ludzie są równi. Problemy rozwiązujemy opierając się na wiedzy naukowej i dialogu.

Strona PomocnyUWr to źródło informacji dla wszystkich, którzy poszukują pomocy i różnych form wsparcia. Jeżeli potrzebujesz pomocy i porady, skontaktuj się z pełnomocniczkami i pełnomocnikami działającymi w ramach uniwersyteckiej Sieci Bezpieczeństwa. Jesteśmy po to, żeby znaleźć dla Ciebie najlepsze wyjście z sytuacji, w której się znalazłeś/aś. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy psychologicznej czy prawnej, czy masz pytania dotyczące działań antycovidowych na uczelni, czy doświadczyłeś/aś dyskryminacji a może jesteś osobą, która ma szczególne potrzeby Uniwersytet Wrocławski chce być pomocny i wesprzeć Cię w znalezieniu najlepszego rozwiązania Twojego problemu. Daj nam znać, czego potrzebujesz.


AKTUALNOŚCI

Wprowadziliśmy rekomendacje dotyczące wsparcia w sytuacji kryzysu psychicznego

22 września 2021 r. prof. Przemysław Wiszewski, rektor UWr, komunikatem nr 68/2021 wprowadził rekomendacje dotyczące postępowania oraz wsparcia w sytuacji kryzysu psychicznego. Dokument ten nie należy do typowych zarządzeń wydawanych na UWr. Dotyczy on bowiem tak newralgicznych i delikatnych kwestii jak zdrowie psychiczne oraz kryzys psychiczny. Zawiera też konkretne, przydatne wskazówki pomocne w przypadku mierzenia się z taką sytuacją. Czytaj więcej na stronie głównej UWr.