Pracownia Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego

Pracownia Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego działa na UWr od 2009 r. Jej założycielami są: dr Marta Kochan-Wójcik (kierownik Pracowni i adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia), dr Alina Czapiga (Zespół ds. Obsługi Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością) i dr Dagmara Łupicka-Szczęśnik (do 2017 roku adiunkt w Zakładzie Psychologii Edukacji i Wychowania oraz z-ca dyrektora Instytutu Psychologii ds. ogólnych). W ramach Pracowni działają trzy zespoły, wyspecjalizowane w prowadzeniu konsultacji psychologicznych dla osób dorosłych (pod nadzorem dr Marty Kochan-Wójcik), konsultacji i psychoedukacji dla młodzieży (dr Dorota Chmielewska-Łuczak z Zakładu Psychologii Rozwoju) oraz poradnictwa dla rodziców i dzieci (doc. Alina Czapiga). Z oferty pomocy psychologicznej skorzystać może każdy, również osoby niezwiązane z uczelnią.

Pracownia oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne. Konsultacja psychologiczna to krótkoterminowa forma pomocy psychologicznej (maksymalnie 3 spotkania) dla wszystkich tych, którzy znaleźli się w trudnym momencie życia. Celem konsultacji psychologicznej jest ustalenie problemu oraz optymalnego sposobu jego rozwiązania.

Zgłoś się, jeśli:

• nie radzisz sobie z emocjami, często bywasz rozdrażniony, zły czy smutny
  • brakuje Ci sił na codzienne obowiązki, nie radzisz sobie z trudnościami na uczelni i w pracy
  • masz problem z podejmowaniem decyzji życiowych
  • nic nie sprawia Ci radości, czujesz się ciągle zmęczony
  • masz problemy w relacjach z bliskimi osobami
  • zmagasz się z niską samooceną
  • nie czujesz się gotowy na „dorosłe życie”
  • nie lubisz siebie i tego kim jesteś
  • rodzina nie stanowi dla Ciebie wsparcia
  • ciągle jesteś sam lub wybierasz „nieodpowiednie” osoby
  • ostatnio zdarzyło się coś, o czym potrzebujesz porozmawiać

Szczegółowa oferta Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego znajduje się na stronie internetowej. Umówić się na spotkanie można korzystając z formularza kontaktowego.

Więcej o pracy Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego można przeczytać tutaj.