Pomagamy!

Studenci chcą pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji

29.12.2020 roku Chorwację nawiedziło duże trzęsienie ziemi, w wyniku którego wiele osób zostało rannych, a osiem z nich straciło życie (w tym zaledwie 13-letnia dziewczynka). Ludzie z dotkniętych katastrofą miejscowości (są to m.in. Petrinja, Glina, Sisak i Kostajnica) stracili domy i nierzadko cały majątek swojego życia. Zawaliły się także szkoły i przedszkola. Trzydzieścioro dzieci z lokalnego domu dziecka zostało bez dachu nad głową: część z nich przebywa tymczasowo u rodzin, które zdecydowały się im pomóc, część zaś została ulokowana w nieczynnych restauracjach.

Jako przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego LJUDI, które zajmuje się historią i kulturą wspaniałego regionu Bałkanów, zwracam się z prośbą o pomoc w akcji LJUDI LUDZIOM, czyli w zbiórce rzeczy, których listę zgłosiły osoby potrzebujące:

• jedzenie z długim terminem ważności (mąki, makarony, kasze, ryż, konserwy itd.),
• ubrania i buty (głównie cieplejsze, zimowe: szale, czapki, kurtki),
• pieluchy,
• środki czystości (pasty i szczoteczki do zębów, żele pod prysznic, szampony itd.)
• zabawki (najlepiej plastikowe, ze względu na łatwość ich czyszczenia)
• jedzenie dla dzieci (słoiczki, mleko w proszku)
Na Wasze dary czekamy do 25.01. Po tej dacie ruszymy z transportem do Chorwacji.

Aktualnie potrzebujemy chętnych, którzy zorganizują tymczasowe miejsca składowania darów (w  dowolnym miejscu, także w prywatnych mieszkaniach) i zorganizują ewentualny przewóz lub wysyłkę zebranych rzeczy do głównych „magazynów”. W tej chwili są one dostępne pod dwoma adresami:

1. Radlin (województwo śląskie): ul. ks. kard. B Kominka 141, 44-310 Radlin.
Maciej Ogrocki, numer kontaktowy: 665938489
2. Wrocław (województwo dolnośląskie): ul. Aleksandra Hercena 7/3, 50-453 Wrocław.
Dorota Wanat, numer kontaktowy: 570285454

W przypadku braku możliwości transportu darów na podane adresy, zbierzemy je osobiście (data do  uzgodnienia). Zaktualizowaną listę naszych magazynów będziecie mogli znaleźć na profilu SKN Ljudi na facebooku. Wszelkie pytania można kierować pod numery kontaktowe wskazane wyżej.

Zapraszamy również do wsparcia zrzutki

Chętnym, w imieniu potrzebujących, z góry dziękujemy.
Maciej Ogrocki,
Dorota Wanat.